Wisła-Stożek (POL)

 

Typ obozu: DOWNHILL /FREERIDE
Wiek uczestników: 12+
POZIOM: średniozaawansowany - zaawansowany

Terminy 2024:
7-13. 07 (dostępność:to już było)
21-27.07 (dostępność: BRAK MIEJSC PYTAJ)
11-17.08 (dostępność: dużo miejsc)

Informacja o dostępności miejsc jest pokazana przy każdym terminie. Jeśli jest adnotacja "dostępność: BRAK MIEJSC - PYTAJ" oznacza to, że grupa jest pełna. Jeśli nie pasuje ci inny termin i koniecznie chcesz uczestniczyć w danym obozie, możesz się zapisać na listę rezerwową. Jeśli ktoś z danej grupy zrezygnowałby z obozu, wtedy powiadomimy cię o tym.

Uwaga! Ze względu na dużą ilość wysyłanych przez nas potwierdzeń rezerwacji obozu, może się zdarzyć, że trafią one do Państwa folderu Spam - warto sprawdzić ten folder jeśli nie masz odpowiedzi na zgłoszenie.

CENA:
2000pln - trening z instruktorem w grupie 8-osobowej
1700pln - Free Ride - jazda bez szkolenia

Wybór grupy należy zaznaczyć w zgłoszeniu w rubryce UWAGI - w przypadku braku wskazania grupy, zgłoszenie automatycznie będzie zakwalifikowane do grupy Free Ride - jazda bez szkolenia. Grupę będzie można zmienić przed rozpoczęciem obozu lub nawet w jego trakcie dopłacając lub odbierając ewentualną różnicę w cenie

W CENIE:
- zakwaterowanie w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami
- pełne wyżywienie (cztery posiłki dziennie)
- karnet na wyciąg z nieograniczoną możliwością wjazdów w bikeparku Stożek
- całodobowa opieka
-ubezpieczenie NNW uwzględniające uprawianie sportów wysokiego ryzyka
- dwie sesje treningowe dziennie pod okiem kadry instruktorskiej Totalbikes

- pomoc w serwisie sprzętu
- wieczorne projekcje filmów rowerowych i ogniska
- zawody obozowe z nagrodami
- pamiątkowy t-shirt obozowy

Za co trzeba dopłacić ekstra (tylko dla chętnych):
- bilet do aquaparku w hotelu Golębiewski (ulgowy, do lat 14 -  35 zł, normalny - 70 zł)
- karnet w bikeparku Skolnity (4h - 79zł)

Stożek to góra, która ma długą historię związaną z polskim downhillem. To właśnie tu powstał  jeden z pierwszych w Polsce bike parków, który jest ciągle rozwijany i udoskonalany. Na Stożku regularnie rozgrywanie są zawody zjazdowe najwyższej rangi (Puchary Polski i Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy). W bikeparku znajdziemy kilka tras o zróżnicowanej trudności, a szybki wyciąg pozwala na zrobienie dużej ilości zjazdów i błyskawiczny progres w nauce downhill'u. 

Bikepark Skolnity to stosunkowo nowy ośrodek, który znajduje się w centrum Wisły. Oferuje on trzy trasy typu FLOW - idealne dla początkujących downhillowców oraz osób które w górach są po raz pierwszy. Na szczyt dostajemy się wyciągiem krzesełkowym, a rowery są transportowane na hakach i wieszane przez obsługę. 

DLA KOGO?
Obóz w Wiśle dedykowany jest młodzieży chcącej udoskonalić technikę  jazdy w downhillu, początkującym zawodnikom i dobrze jeżdżącym osobom. Stożek jest wymagającą górą, ale właśnie ze względu na trudność i zróżnicowanie tras pozwala na szybkie podniesienie umiejętności jazdy na rowerze. Jazda w bikeparku Skolnity jest opcją fakultatywną - czyli dla chętnych! 

GRUPY  ZE SZKOLENIEM
Osoby, które chcą się szkolić pod okiem naszych instruktorów i wybrały tą opcję w zgłoszeniu będą miały szkolenia codziennie na pierwszej sesji treningowej. Na jednego instruktora przypada grupa max 8 osób. 
Na porannym treningu skupiamy się na nauce - powtarzaniu poszczególnych elementów, analizie linii przejazdu, trenowaniu podstawowych umiejętności takich jak skręcanie, hamowanie, przyjęcie prawidłowej pozycji na rowerze, skoki. Po południu jeździmy góra-dół do woli i po dowolnie wybranej trasie pod nadzorem instruktorów.

Dla osób zaawansowanych lub takich które nie chcą uczestniczyć w szkoleniu przewidzieliśmy opcję "Free Ride" - czyli możliwość jazdy góra dół przez cały dzień bez porannego szkolenia.

ZAKWATEROWANIE i POSIŁKI
Zakwaterowani jesteśmy w Ośrodku Narciarskim Stożek - tuż przy trasach, w budynku przy dolnej stacji wyciągu, w 2,3 i 4-osobowych pokojach z łazienkami oraz świetlicą. Jadalnia gdzie jemy posiłki również znajduje się w tym budynku. Jest tu też sklepik gdzie można kupić słodycze czy napoje lub zjeść barową przekąskę - otwarty w godzinach 9-18. Podczas obozu cały obiekt jest wyłącznie do naszej dyspozycji.

Posiłki są serwowane w następujących godzinach:
9 - śniadanie (płatki, mleko, wędlina, ser, danie na ciepło:jajecznica, parówki, kiełbaski, świeże warzywa, herbata)
13 - zupa, pieczywo
17 - obiad
19 - kolacja w formie bufetu (pieczywo, wędlina, ser, ogórek, pomidor, jogurt/serek herbata)
Dla osób nie jedzących mięsa kuchnia przygotowuje dania wegetariańskie.

Podczas obozu zapewniamy uczestnikom wodę źrodlaną dostępną w dystrybutorze z funkcją chłodzenia. Aby ograniczyć ilość śmieci nie korzystamy z kubeczków jednorazowych! Należy mieć własny bidon.

Adres ośrodka to ON Stożek, ul. Zjazdowa 11, Wisła–Łabajów - STRONA INTERNETOWA OŚRODKA

DOJAZD
Dojazd uczestników na miejsce obozu odbywa się we własnym zakresie. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość odebrania uczestnika z najbliższego dworca PKP (Wisła Głębce) lub PKS.

Transport zorganizowany
Transport zorganizowany (bus z przyczepką na rowery) z Warszawy/Łodzi na pierwszy i drugi turnus - terminy 7-13. 07 oraz 21-27.07.

Wyjazd z Warszawy - niedziela g.9.00 zbiórka parking Makro, Al. Jerozolimskie
Łódź - stacja BP, ul. Kątna 1 - g.10.30.
Koszt transportu 250zł od osoby w dwie strony.

Informacje szczegółowe (wskazówki dojazdu, dokładna godzina rozpoczęcia i zakończenia obozu, lista rzeczy potrzebnych na obóz, skład kadry) będą wysyłane uczestnikom drogą mailową ok 2 tygodnie przed rozpoczęciem danego obozu.

 

   Bikepark Stożek oferuje:
- trasę downhillową  -  Puchar Polski
- trasę freeridową - B-line (bandy i muldy, małe skoki)

- 3 trasy naturalne w środkowym lesie

- fun park z bandami i skokami w dolnej części stoku
- trasę dual slalom na łące przy dolnej stacji wyciągu.
- stanowisko do mycia rowerów
- bezpieczną przechowalnie rowerów 

Bikepark Skolnity oferuje trzy trasy:
Zielony Zygzak - zjazdowa ścieżka o długości 4100 metrów. Jest to trasa poprowadzona przez las, utwardzona, posiadająca liczne zakręty z bandami i bez o średnim nachyleniu około 5%. Nie posiada trudnych do przejechania przeszkód, sporadycznie występują kamienie i korzenie. Na trasie można napotkać niewielkie muldy, drobne kamyczki i drewniane mostki.

Niebieska Fala - zjazdowa ścieżka o długości 2800 metrów, typowy flow trail. Poprowadzona została zakrętami przez las, a jej średnie  nachylenie wynosi około 7%. Nawierzchnia jest odpowiednio utwardzona. Ścieżka nie jest zbyt stroma, ale za to bardzo skoczna. Spotkać na niej możemy duże bandy, muldy oraz sporo różnych typów skoczni takich jak: step down’y, step up’y, stoliki, hopki w kąt. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom (4-8m.), każda osoba lubiąca skakać na rowerze będzie się tu świetnie bawić. Osoby mniej doświadczone wszystkie elementy mogą bez problemu przejechać. Trasie różnorodności dodają drewniane mostki zabezpieczone metalową siatką.
 
Czerwona Strzała - zjazdowa ścieżka o długości 1850 metrów i średnim spadku 11%. Jest to trasa poprowadzona przez las. W większej części została zbudowana w oparciu o naturalne podłoże, więc można na niej spotkać kamienie i korzenie. Zakręty oraz skocznie zostały wykonane za pomocą koparki. Na trasie natkniemy się na road gapy (skocznie nad drogą), elementy drewniane, strome i kręte odcinki. Wszystkie przeszkody posiadają chicken liny (objazdy).

Jazda w bikeparku Skolnity jest opcją dla chętnych. Dzień wyjazdu ustalony będzie z zainteresowanymi na obozie. Dojazd i powrót rowerem pod nadzorem instruktorów.
Cena karnetu 4h - 79pln płatne przez uczestnika w kasie bikeparku.

Na porannym treningu skupiamy się na nauce - powtarzaniu poszczególnych elementów, analizie linii przejazdu, trenowaniu podstawowych umiejętności takich jak skręcanie, hamowanie czy przyjęcie prawidłowej pozycji na rowerze.



Fakultatywnie wyjazd do aquaparku Tropicana w Hotelu Gołębiewski. Pobyt 90 minut to koszt 35zł (do 14 roku życia) i 70zł (powyżej 14 roku życia) - aquapark płatny jest dodatkowo przez uczestników obozu na miejscu.

   WYMAGANIA, czyli co TRZEBA mieć:
- ukończone 12lat
- sprawny rower z dwoma hamulcami i minimum przednią amortyzacją przystosowany do jazdy w górach
- opony wzmacniane typu Downhill (np. Maxxis Minion ST DH Casing, Schwalbe Magic Mary itp.)
- kask typu full-face
- ochraniacze kolan
- rękawiczki z długimi palcami
- odzież przeciwdeszczową
- zapasowe klocki hamulcowe
- podstawowy zestaw narzędzi - klucze imbusowe oraz łyżki do opon

   ZALECENIA, czyli co WARTO mieć:
- ochraniacz pleców (żółw) lub zbroja
- ochraniacze łokci
- gogle/okulary
- zapasowy hak dedykowany do waszej ramy, inne specyficzne komponenty lub narzędzia do waszego roweru

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z działem PYTANIA  (wklejone są również na końcu opisu obozu) znajdą tam Państwo odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli nie znajdą tam Państwo odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o kontakt!

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Aby wypożyczyć sprzęt należy skontaktować się z nami wcześniej aby potwierdzić dostępność.
Koszt wypożyczenia:
Rower zjazdowy - 800pln
Zbroja - 100pln
Kask full face - 100pln
Ochraniacze łokci/kolan/buzer 50pln

Ramowy plan dnia:
8.00 Pobudka/toaleta poranna
8.30 Poranny rozruch 
9.00 Śniadanie
9.30 sprzątanie pokoi
10.00-13.00 Trening 1
13.00-14.00 Lunch (zupa/pieczywo)/Przerwa
14.00-17.00 Trening 2 
17.00 Obiad (drugie danie, kompot)
17.30-19.00 czas wolny - serwis, mycie rowerów, zabawy na trampolinie, jazda na funparku w dolnej części góry, jazda na slalomie
19.00 Kolacja
20.00-23.00 Zajęcia wieczorne (filmy, ogniska)
23.00 Cisza nocna
*organizator zastrzega prawo do zmiany programu w zależności od pogody


ZAPISY
1. Aby się zapisać wypełnij formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej. W rubryce UWAGI wpisz w jakiej grupie chciałbyś jeździć ("tylko freeride", grupa 15-osobowa, grupa 8-osobowa), jeśli chcesz skorzystać z naszego transportu to również zaznacz to w tym miejscu wpisując skąd chciałbyś żebyśmy cię zabrali
2. Po uzupełnieniu formularza kliknij ikonkę WYŚLIJ
3. Na adres e-mail podany w formularzu otrzymasz potwierdzenie rezerwacji oraz informacje dotyczące opłaty za obóz - w razie braku potwierdzenia proszę sprawdzić folder SPAM lub skontaktuj się z nami telefonicznie. W okresie zimowym wysyłamy potwierdzenia mnie więcej raz w tygodniu.
4. Pobierz i wydrukuj kartę obozową i regulamin obozu (są do pobrania w dziale ZAPISY)
5. Wypełnione i podpasane dokumenty przywieź ze sobą na obóz.






Poniżej są często zadawane pytania, jeśli coś cię nurtuje, może odpowiedź znajdziesz właśnie tutaj:

     Chciałbym się zapisać na obóz. Jak mam to zrobić?
W menu głównym w dziale ZAPISY znajduje się formularz zgłoszeniowy. Tam wpisujemy podstawowe informacje o sobie oraz wybieramy obóz jaki nas interesuje (należy  podać datę i miejsce obozu) Po uzupełnienu formularza klikamy ikonkę WYŚLIJ. My po optrzymaniu zgłoszenia odeślemy maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do przelewu zaliczki. Jeśli potwierdzenie rezerwacji nie przychodzi prosimy o kontakt, czasem zgłoszenie gdzieś umyka lub nie dochodzi.

      Wysłałem zgłoszenie i otrzymałem potwierdzenie. Kiedy dowiem się szczegółow o obozie?
Szczegółowe informacje przeważnie wysyłamy na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem danego obozu. Będą tam podane godziny rozpoczęcia i zakończenia obozu, dokładny adres placówki, godzinowy plan dnia itp. 

     Wysłałem zgłoszenie, ale nie dostałem potwierdzenia. Co mam zrobić?
Nie zawsze potwierdzamy zgłoszenia natychmiast. Zwłaszcza gdy jesteśmy w górach na obozach czy szkoleniach nie zawsze mamy dostęp do internetu. Czasem zgłoszenie faktycznie gdzieś nam umyka. Wtedy najpewniejszą formą kontaktu jest telefon. Proszę zadzwonić pod nr 791 219 559 i wyjaśnić sprawę. 

     Ile lat mają uczestnicy obozów?
Na obozy wakacyjne krajowe i zagraniczne przyjmujemy uczestników w przedziale wiekowym 12-18. Trzon grupy to 14-16 lat. Zdarza się, że przyjmujemy też młodszych uczestników (po wcześniejszej rozmowie z rodzicami lub na obozy specjalnie przygotowane dla najmłodszych zjazdowców).

     Mam 18 lat i więcej, czy mogę wziąć udział w obozie dedykowanym dla młodzieży?
Uważamy, że szkolić się można (a nawet trzeba!) w każdym wieku, więc nie stawiamy warunków dotyczących wieku. Osoba pełnoletnia może brać udział w zajęciach, jedyną różnicą jest to, że nie jest zakwaterowana wspólnie z młodzieżą (przeważnie zakwaterowanie  w osobnym pokoju)

     Jaki rower powinienem mieć, aby wziąć udział w obozie?
Przede wszystkim sprawny. Nie musi być to maszyna zjazdowa z najwyższej półki, ale musi mieć sprawne hamulce i dobre zjazdowe opony. Sporo uczestników przyjeżdża na rowerach typu hardtail i nie jest to żaden problem, o ile rower jest odpowiednio przygotowany. Przed wyjazdem warto odwiedzić dobry serwis i poinformować, że rower jedzie na tydzień intensywnej jazdy w górach. Dobrze jest sprawdzić stan klocków hamulcowych i działanie zawieszenia, żeby nie okazało się pierwszego dnia obozu, że rower nie nadaje się do użytku.

     Co będzie jak mój rower popsuje się na obozie?
Postaramy się go naprawić na miejscu. Jeśli będzie to niemożliwe, zabierzemy rower do profesjonalnego serwisu lub zamówimy cześci ze sklepu internetowego i naprawimy go sami. Na czas kiedy twój rower nie nadaje się do jazdy, będziesz mógł odpłatnie wypożyczyć rower zjazdowy. Na obozie dysponujemy częściami zapasowymi (obręcze, koła, opony, dętki, przerzutki, klocki hamulcowe, tarcze), więc większość usterek jesteśmy w stanie usunąć na miejscu. Czasem może to być dodatkowo płatna opcja, czasem po prostu pożyczymy ci daną część na czas obozu.

     Czy mój syn nic sobie nie zrobi na obozie?
To pytanie często zadawane przez rodziców. Uprawianie sportu, a downhillu w szczególności, wiąże się z ryzykiem upadku i kontuzji. Na obozach dbamy o to, aby to ryzyko zminimalizować. Na początku sprawdzamy, czy sprzęt jest sprawny i nadaje się do jazdy. Następnie przeprowadzamy krótki test w łatwym terenie (droga szutrowa, slalom na łące), aby wstępnie ocenić umiejętności uczestników. Następnie już w małych (8-osobowych grupach) szlifujemy technikę na trasach dobranych trudnością do poziomu grupy pod okiem naszych instruktorów. Wypadki oczywiście się zdarzają, ale na szczęście są stosunkowo rzadkie.

     Czy na obozie jest lekarz?
Na obozie nie ma lekarza na stałe - nie ma takiej potrzeby, bo interwencja lekarza jest potrzebna stosunkowo rzadko. Jesteśmy przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy, ale jeśli zdarzy się wypadek i podejrzewamy poważniejszą kontuzję, wzywana jest karetka z profesjonalnymi ratownikami i to oni podejmują decyzję o zastosowanym leczeniu czy odwiezieniu do szpitala na dalsze badania. Drobne otarcia i stłuczenia opatrujemy we własnym zakresie. Na obozie jest apteczka wyposażona w opatrunki, środki odkażające, kompres żelowy, maści na stłuczenia, środki przeciwbólowe/przeciwzapalne/przeciwgorączkowe.

     Czy uczestnicy obozu są ubezpieczeni?
Na obozach krajowych uczestnicy są objęci ubezpieczeniem NNW uwzględniającym uprawianie sportów wysokiego ryzyka.  

     Chciałbym otrzymać fakturę za obóz. Czy jest taka możliwość?
Oczywiście. Na życzenie klienta wystawiamy fakturę vat marża oraz zaświadczenie o udziale w obozie,niekiedy wymagane do zakładu pracy. Fakturę można odebrać podczas rozpoczęcia lub zakończenia obozu, wcześniej podając dane do faktury.

     Czy jeśli wpłaciłem zaliczkę lub całą kwotę, a przed obozem doznałem kontuzji i nie mogę wziąć udziału, odzyskam wpłacone pieniądze?
Zdajemy sobie sprawę, że downhill to sport dość ryzykowny i kontuzje się zdarzają stosunkowo często. Nigdy nie robiliśmy problemów ze zwróceniem wpłaconych pieniędzy jeśli ktoś musi zrezygnować z obozu z powodów zdrowotnych i nie planujemy tego zmieniać!

    Co należy zabrać ze sobą na obóz?
Odpowiednia odzież na rower to bardzo ważna sprawa. Spędzicie tydzień w górach, w różnych warunkach pogodowych, więc warto dobrze zaopatrzyć się w odzież i ekwipunek do jazdy.

My polecamy następujący zestaw ubrań na rower:
- krótkie spodenki
- koszulka na rower x2
- rękawiczki rowerowe z długimi palcami
- ochraniacze kolan i łokci, ewentualnie zbroja
- kask typu full face
- gogle
- buty na rower x2
- kurtka i spodnie przeciwdeszczowe (dobre i niedrogie SPODNIEKURTKĘ można nabyć w Decathlonie )

 Jeśli chodzi o części zapasowe to warto zabrać ze sobą:
- zapasowy hak przerzutki (z doświadczenia wiemy, że ciężko od ręki dostać hak w sklepie)
- zapasowe dętki 2szt
- zapasowe klocki hamulcowe
- podstawowy zestaw narzędzi (komplet kluczy imbusowych, łyżki do opon)
- nietypowe narzędzia do waszego roweru (my mamy większość specjalistycznych narzędzi, ale czasem w waszych rowerach są różne patenty np. nietypowe gniazdo do odkręcania osi - w takim wypadku warto się zaopatrzyć w takie narzędzie, żeby nie okazało się na obozie, że nie da się wykręcić koła.

Jeśli nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.