Pytania

Tu znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania. Zanim wyślecie do nas maila z zapytaniem, uważnie przejrzyjcie tą sekcję. Może tu znajdziecie odpowiedź która rozwieje wasze wątpliwości.

     Chciałbym się zapisać na obóz. Jak mam to zrobić?
W menu głównym w dziale ZAPISY znajduje się formularz zgłoszeniowy. Tam wpisujemy podstawowe informacje o sobie oraz wybieramy obóz jaki nas interesuje (należy  podać datę i miejsce obozu) Po uzupełnienu formularza klikamy ikonkę WYŚLIJ. My po optrzymaniu zgłoszenia odeślemy maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do przelewu zaliczki.

      Wysłałem zgłoszenie i otrzymałem potwierdzenie. Kiedy dowiem się szczegółow o obozie?
Szczegółowe informacje przeważnie wysyłamy na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem danego obozu. Będą tam podane godziny rozpoczęcia i zakończenia obozu, dokładny adres placówki, godzinowy plan dnia itp. 

     Wysłałem zgłoszenie, ale nie dostałem potwierdzenia. Co mam zrobić?
Nie zawsze potwierdzamy zgłoszenia natychmiast. Zwłaszcza gdy jesteśmy w górach na obozach czy szkoleniach nie zawsze mamy dostęp do internetu. Czasem zgłoszenie faktycznie gdzieś nam umyka. Wtedy najpewniejszą formą kontaktu jest telefon. Proszę zadzwonić pod nr 791 219 559 i wyjaśnić sprawę. 

     Ile lat mają uczestnicy obozów?
Na obozy wakacyjne krajowe i zagraniczne przyjmujemy uczestników w przedziale wiekowym 12-18. Trzon grupy to 14-16 lat. Zdarza się, że przyjmujemy też młodszych uczestników (po wcześniejszej rozmowie z rodzicami lub na obozy specjalnie przygotowane dla najmłodszych zjazdowców). Szkolenia weekendowe i wyjazdy zagraniczne (w szczególności te organizowane poza sezonem wakacyjnym np. Finale Ligure) są dedykowane dorosłym amatorom ekstremalnej jazdy. Na wyjazdy zagraniczne, szczególnie jeśli chodzi o Enduro, zwykle jeżdżą osoby w wieku 30+, ale oczywiście są wyjątki od tej reguły.

     Mam 18 lat i więcej, czy mogę wziąć udział w obozie dedykowanym dla młodzieży?
Uważamy, że szkolić się można w każdym wieku, więc nie stawiamy warunków dotyczących wieku. Osoba pełnoletnia może brać udział w zajęciach, jedyną różnicą jest to, że nie jest zakwaterowana wspólnie z młodzieżą (przeważnie zakwaterowanie z kadrą lub w osobnym pokoju)

     Czy istnieje możliwość zajęć indywidualnych?
Tak. Na życzenie klienta, jesteśmy w stanie zorganizować indywidualne zajęcia szkoleniowe ustalając dogodne miejsce i czas. Proszę sprawdzić zakładkę SZKOLENIA

     Jaki rower powinienem mieć, aby wziąć udział w obozie?
Przede wszystkim sprawny. Nie musi być to maszyna zjazdowa z najwyższej półki, ale musi mieć sprawne hamulce i dobre zjazdowe opony. Sporo uczestników przyjeżdża na rowerach typu hardtail i nie jest to żaden problem, o ile rower jest odpowiednio przygotowany. Przed wyjazdem warto odwiedzić dobry serwis i poinformować, że rower jedzie na tydzień intensywnej jazdy w górach. Dobrze jest sprawdzić stan klocków hamulcowych i działanie zawieszenia, żeby nie okazało się pierwszego dnia obozu, że rower nie nadaje się do użytku.

     Co będzie jak mój rower popsuje się na obozie? (dotyczy obozu na Stożku)
Postaramy się go naprawić na miejscu. Jeśli będzie to niemożliwe, zabierzemy rower do profesjonalnego serwisu lub zamówimy cześci ze sklepu internetowego i naprawimy go sami. Na czas kiedy twój rower nie nadaje się do jazdy, będziesz mógł skorzystać z zastępczego roweru obozowego NS Core (o ile będzie dostępny) lub odpłatnie wypożyczyć rower zjazdowy. Poza tym na każdym obozie dysponujemy częściami zapasowymi (obręcze, koła, opony, dętki, przerzutki, klocki hamulcowe, tarcze), więc większość usterek jesteśmy w stanie usunąć na miejscu. Czasem może to być dodatkowo płatna opcja, czasem po prostu pożyczymy ci daną część na czas wyjazdu.

     Czy mój syn nic sobie nie zrobi na obozie?
To pytanie często zadawane przez rodziców. Uprawianie sportu, a downhillu w szczególności, wiąże się z ryzykiem upadku i kontuzji. Na obozach dbamy o to, aby to ryzyko zminimalizować. Na początku sprawdzamy, czy sprzęt jest sprawny i nadaje się do jazdy. Następnie przeprowadzamy krótki test w łatwym terenie (droga szutrowa, łąka), aby wstępnie ocenić umiejętności uczestników. Następnie już w małych (8-osobowych grupach) szlifujemy technikę na trasach dobranych trudnością do poziomu grupy pod okiem naszych instruktorów. Wypadki oczywiście się zdarzają, ale na szczęście są stosunkowo rzadkie.

     Czy na obozie jest lekarz?
Na obozie nie ma lekarza na stałe - nie ma takiej potrzeby, bo interwencja lekarza jest potrzebna stosunkowo rzadko. Jesteśmy przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy, ale jeśli zdarzy się wypadek i podejrzewamy poważniejszą kontuzję, wzywana jest karetka z profesjonalnymi ratownikami i to oni podejmują decyzję o zastosowanym leczeniu czy odwiezieniu do szpitala na dalsze badania. Drobne otarcia i stłuczenia opatrujemy we własnym zakresie. Na obozie jest apteczka wyposażona w opatrunki, środki odkażające, kompres żelowy, maści na stłuczenia, środki przeciwbólowe/przeciwzapalne/przeciwgorączkowe.

     Czy uczestnicy obozu są ubezpieczeni?
Na obozach krajowych uczestnicy są objęci ubezpieczeniem NNW uwzględniającym uprawianie sportów wysokiego ryzyka.  Podczas wyjazdów zagranicznych ubezpieczenie OC i NNW, KL  jest w gestii uczestnika. Podczas wyjazdów wewnątrz UE przydatna będzie karta EKUZ (można ją wyrobić bezpłatnie w oddziale NFZ) uprawniająca do bezpłatnej opieki medycznej na terenie UE. W kraju aby uzyskać pomoc medyczną wystarczy numer PESEL, który trzeba wpisać na karcie obozowej.
Podczas wyjazdów poza UE (np.USA, Kanada) przede wszystkim należy wykupić ubezpieczenie pokrycia kosztów leczenia uwzględniające uprawianie sportów wysokiego ryzyka. Ciekawą opcją jest całoroczne ubezpieczenie wysokogórskie "Bezpieczny Powrót"  (umowę można zawrzeć online, więcej informacji TUTAJ)

     Chciałbym otrzymać fakturę za obóz. Czy jest taka możliwość?
Oczywiście. Na życzenie klienta wystawiamy fakturę vat marża oraz zaświadczenie o udziale w obozie, wymagane do zakładu pracy. Fakturę można odebrać podczas rozpoczęcia lub zakończenia obozu, wcześniej podając dane do faktury.

     Czy jeśli wpłaciłem zaliczkę lub całą kwotę, a przed obozem doznałem kontuzji i nie mogę wziąć udziału, odzyskam wpłacone pieniądze?
Zdajemy sobie sprawę, że downhill to sport dość ryzykowny i kontuzje się zdarzają stosunkowo często. Nigdy nie robiliśmy problemów ze zwróceniem wpłaconych pieniędzy jeśli ktoś musi zrezygnować z obozu z powodów zdrowotnych i nie planujemy tego zmieniać!

    Co należy zabrać ze sobą na obóz?
Odpowiednia odzież na rower to bardzo ważna sprawa. Spędzicie tydzień w górach, w różnych warunkach pogodowych, więc warto dobrze zaopatrzyć się w odzież i ekwipunek do jazdy.

My polecamy następujący zestaw ubrań na rower:
- krótkie spodenki
- koszulka na rower x2
- rękawiczki rowerowe z długimi palcami
- ochraniacze kolan i łokci, ewentualnie zbroja
- kask typu full face
- gogle
- buty na rower x2
- kurtka i spodnie przeciwdeszczowe (dobre i niedrogie SPODNIEKURTKĘ można nabyć w Decathlonie )

 Jeśli chodzi o części zapasowe to warto zabrać ze sobą:
- zapasowy hak przerzutki (z doświadczenia wiemy, że ciężko od ręki dostać hak w sklepie)
- zapasowe dętki 2szt
- zapasowe klocki hamulcowe
- podstawowy zestaw narzędzi (komplet kluczy imbusowych, łyżki do opon)
- nietypowe narzędzia do waszego roweru (my mamy większość specjalistycznych narzędzi, ale czasem w waszych rowerach są różne patenty np. nietypowe gniazdo do odkręcania osi - w takim wypadku warto się zaopatrzyć w takie narzędzie, żeby nie okazało się na obozie, że nie da się wykręcić koła.

Jeśli nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami, postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.