O Nas

 

Nazywam się Wojtek Koniuszewski i jestem założycielem Totalbikes. Swoją przygodę z rowerem downhillowym rozpocząłem jeszcze w latach 90 ubiegłego stulecia, kiedy ten sport uprawiało kilkadziesiąt osób w Polsce i wszyscy znaliśmy się osobiście nie na FB:) Uczestniczyłem w pierwszych wyścigach, byłem reprezentantem kadry narodowej w downhillu, 4x i BMX Racingu, zdobyłem też kilka pucharów i medali w tych sportach.

Firma Totalbikes powstała w roku 2006 i pierwszym jej zleceniem nie były obozy, a budowa toru rowerowego w Wierchomli. Właśnie tam, rok później zorganizowaliśmy pierwsze obozy grawitacyjne . Początkowo skupialiśmy na polskich miejscówkach - Wierchomla, Myślenice, Szczyrk, Czarna Góra, Wisła ale wraz ze wzrostem popularności downhillu zaczęliśmy też jeździć w rożne miejsca na świecie. Od tamtego czasu odwiedziliśmy sporo kultowych miejsc związanych z jazdą na rowerze górskim, zarówno w kraju jak i za granicą - kanadyjskie Whistler, włoskie San Remo i Finale Ligure, Maderę, austriackie Saalbach/Leogang, francuskie Morzine, słoweński Maribor i inne, dając wam (i sobie) szansę na odkrycie nowych miejscówek do jazdy i podniesienia swojego poziomu. W kraju, nasze obozy szkoleniowe są jedyne w swoim rodzaju z metodologią dopracowywaną przez lata. Naszą stałą bazą letnią już od kilku lat jest Ośrodek Narciarski Stożek, który idealnie nadaje się na obozy: jest położony na uboczu, ma dużą bazę noclegową, własną gastronomię, własny wyciąg oraz niesamowity klimat. Przez ostatnie lata przeszkoliliśmy kilkaset osób na obozach downhillowo-freeridowych oraz szkoleniach enduro. Naszym celem jest przekazanie cennej wiedzy nabywanej przez lata, młodym adeptom kolarstwa górskiego i zarażenie Was pasją do roweru.

Instrukotrzy Totalbikes to osoby z pasją, nie przypadkowe, starannie dobrane i przeszkolone. Znakomita większość z nich sama kiedyś była uczestnikami obozów i sprawia mi ogromną satysfakcję fakt, że teraz razem możemy tworzyć obozy Totalbikes!