Sanremo (DOWNHILL)

Termin: pytaj
Dostępność: 8 miejsc
Cena: 3000pln

Sanremo leży praktycznie na granicy włosko-francuskiej nad morzem Śródziemnym. Znane jest z festiwalu piosenki włoskiej i kasyn, ale dla rowerzystów jest to mekka downhill'u i enduro. Zimą, kiedy u nas góry są skute lodem, Sanremo jest idelanym miejscem na trening. Klimat, z racji na bliskość morza, jest bardzo łagodny - temperatury zimą (styczeń-luty) oscylują w granicach kilkunastu stopni, a w marcu-kwietniu termometry nierzadko pokazują ponad 20 stopni! To sprawia, że jazda na rowerze jest prawdziwą przyjemnością, a dodatkowo nasz organizm dostaje kopa energetycznego w postaci sporej dawki słońca.

Sanremo 2015.02

Jeden z tutejszych klasyków - trasa Scogli Rossi, potocznie zwana "freeridowa"

Jako, że w Sanremo nie ma wyciągów do tras dostajemy się busem ze specjalną przyczepką na rowery. Każdy dzień wygląda mniej więcej tak:
9.00 - śniadanie
10.00 - wyjazd na trasy
11-16 - trening (w zależności od trasy i poziomu grupy jesteśmy w stanie zrobić od 6 do 10 zjazdów dziennie)
17.00 - powrót do apartamentu
18.00 - obiadokolacja/czas wolny

IMG_2379

Poziom tras jest dość zróżnicowany - od średnio trudnych po trasy porównywalne trudnością do tras PŚ. Zwykle zaczynamy od tras łatwiejszych i po "rozjeżdżeniu się" jeździmy na tych najbardziej wymagających i dających najwięcej frajdy miejscach . Większość tras skupionych jest w okolicy miejscowości San Romolo i tam spędzimy praktycznie cały tydzień.

DOSTĘPNOŚĆ MIEJSC
Dostępność miejsc jest pokazana przy każdym terminie na górze oferty. Jeśli jest informacja : dostępność: pytaj oznacza to że grupa jest pełna, ale można się zapisać na listę rezerwową na wypadek gdyby ktoś z danej grupy zrezygnował. Jeśli jesteś zainteresowany danym terminem, zadzwoń do nas - może coś się uda zaradzić!

SERWIS
Na miejscu będzie w pełni wyposażona skrzynka narzędziowa, stojak serwisowy, duża pompka, części zapasowe (tarcze, hamulce, przerzutki, zębatki itp.) 

Warto zabrać ze sobą:
- kilka dętek, ew. łatki
- podręczny zestaw kluczy imbusowych
- łyżki do opon
- zapasowy hak przerzutki
- nietypowe narzędzia do waszych rowerów

 Na miejscu jest kilka dobrych serwisów i sklepów rowerowych, więc w razie większej awarii można tam bez problemu naprawić nawet poważne usterki. 

WYJAZD
Z Polski wyjeżdżamy w piątek
Warszawa - 14.00
Łódź - 16.00
Wrocław (Makro) - 20.00
Dokładne godziny zbiórki do ustalenia indywidualnie z uczestnikami. Możliwa zmiana trasy po wcześniejszym ustaleniu z uczestnikami.

Jedziemy busem, rowery jadą w środku lub na specjalnej przyczepie przystosowanej do przewozu rowerów. 

Podróż do Sanremo z Warszawy zajmuje nieco ponad dobę, więc na miejscu zwykle jesteśmy w sobotę późnym popołudniem. Rozpakowujemy się, kwaterujemy i przygotowujemy rowery.

ZGŁOSZENIE i PŁATNOŚĆ
Aby się zapisać na wyjazd, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w dziale ZAPISY

Następnym krokiem jest wpłata zaliczki w kwocie i terminie określony w mailu potwierdzającym rezerwację. Pozostała część płatności może być nawet w dniu wyjazdu.

 UWAGA! Istnieje możliwość przelotu samolotem do Milano, podczas gdy bagaże i rower są dowożone przez nas busem. Szczegóły drogą mailową lub telefoniczną.

Szczegóły wyjazdu (dokładne godziny i miejsca zbiórki) podajemy uczestnikom drogą mailową, na około 2 tygodnie przed planowaną datą wyjazdu. W razie wątpliwości zawsze można do nas zadzwonić i dopytać o szczegóły.

_DSC1137 copy