Finale Ligure (IT)

Sanremo 2015.02

FINALE LIGURE (WŁOCHY)

Jesień 2017
20-29.10 (dostępność:3)

Typ obozu: ENDURO
Cena: 2200pln
 

Liguria to zachodnia część Włoch położona nad Morzem Śródziemnym pokryta pasmami gór - Alp Nadmorskich. Najpopularniejszym ośrodkiem do jazdy na rowerze od kilku lat jest Finale Ligure, gdzie cyklicznie odbywają się prestiżowe zawody Superenduro oraz Enduro World Series.

Finale to przepiękne, stare miasteczko położone nad morzem u stóp gór. Jest doskonałą bazą wypadową do pobliskich miejscówek - Noli, Calice Ligure czy Orco Feglino. Samo miasteczko jest niezwykle klimatyczne - pełne kafejek i restauracji, gdzie można wypić znakomite espresso i zjeść doskonałą pastę czy pizzę. 

rynek

Okolica Finale oferuje mnogość szlaków Enduro o zróżnicowanej trudności, począwszy od flow'owych i szybkich tras po techniczne, usiane skałami, wąskie ścieżki. Dodatkowo, niezależnie do pory roku, można liczyć na słoneczną pogodę! Temperatury we wrześniu i październiku oscylują w zakresie 20-25 stopni, a zimą i wczesną wiosną 15-20! 

screen-shot-2016-10-06-at-10-21-05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOSTĘPNOŚĆ MIEJSC
Dostępność miejsc jest pokazana przy każdym terminie na górze oferty. Jeśli jest informacja dostępność: pytaj oznacza to, że grupa jest pełna, ale można się zapisać na listę rezerwową na wypadek gdyby ktoś z danej grupy zrezygnował. Jeśli jesteś zainteresowany danym terminem, zadzwoń do nas - może coś się uda zaradzić!

ZGŁOSZENIE i PŁATNOŚĆ
Aby się zapisać na wyjazd, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w dziale ZAPISY
Następnie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500pln w ciągu 7 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji (dane do wpłaty będą w mailu potwierdzającym)
Reszta kwoty płatna na dwa tygodnie przed wyjazdem.

 WYJAZD
Z Polski zwykle wyjeżdżamy w piątek (z wyjątkiem terminu sylwestrowego)
Warszawa - 15.00
Łódź - 17.00
Wrocław - 20.00
Dokładne godziny zbiórki do ustalenia indywidualnie z uczestnikami.

 Jedziemy busem 9-cio osobowym, rowery jadą w środku lub na specjalnej przyczepie przystosowanej do przewozu rowerów.
Podróż do Finale z Warszawy zajmuje około doby, więc na miejscu zwykle jesteśmy w sobotę późnym popołudniem lub wieczorem.
Rozpakowujemy się i kwaterujemy. Jeśli czas pozwoli to możemy przejechać się na rowerach lub przejść na plażę.

 UWAGA! Istnieje możliwość przelotu samolotem do Mediolanu, podczas gdy bagaże i rower są dowożone przez nas busem. Szczegóły drogą mailową lub telefoniczną.

busik

Jazdę zaczynamy w niedzielę. Nasz rozkład będzie wyglądał podobnie każdego dnia.

Śniadanie jemy około godziny 9.30. Po śniadaniu wychodzimy na rower około godziny 10.30. Pierwsza część dnia to jazda tylko i wyłącznie rowerem. To znaczy, że do tras dostajemy się o własnych siłach. Zwykle jeździmy na trasach najbliższych miejsca zamieszkania - przewyższenia rzędu 200-300 metrów, wjazd na górę nie zajmuje 30-50min. Ta część będzie również zawierać elementy szkoleniowe - omawianie linii przejazdu, pokonywanie technicznych sekcji itp. Około 13-14 wracamy do miasteczka i przepakowujemy się do busa. W drugiej części dnia skupiamy się tylko na zjeżdżaniu, czyli do tras dowożeni będziemy busem, co pozwoli na zrobienie o wiele większej ilości zjazdów. Wracamy do apartamentu około godziny 17-18. Ten schemat będziemy powtarzać regularnie przez cały tydzień.  

UWAGA! Z założenia nie jest to wyjazd stricte szkoleniowy, ale na życzenie grupy możliwa jest większa/mniejsza ilość elementów szkolenia - do ustalenia na miejscu.

DSC_1964

WYŻYWIENIE
Śniadania jemy na miejscu w apartamencie: pieczywo, masło, wędlina, ser, jajka, parówki, dżem, płatki itp w formie bufetu.
Inne posiłki we własnym zakresie. Można skorzystać z w pełni wyposażonej kuchni w apartamencie lub stołować się w lokalnych restauracjach i barach. Przykładowe ceny z restauracji:
Pizza  5-10 euro
Spagetti  7-10 euro
Owoce morza  12-15 euro
Stek  15-25euro

W okolicy jest supermarket, kawiarnie, kilka znakomitych pizzerii, spagetteria oraz lodziarnia.

finale_obiad

SERWIS
Na miejscu będzie w pełni wyposażona skrzynka narzędziowa, duża pompka serwisowa, zapas części (tarcze, hamulce, przerzutki, zębatki itp.) 

Warto zabrać ze sobą:
- kilka dętek oraz łatki (ew zestaw naprawczy do opon typu tubeless)
- podręczny zestaw kluczy imbusowych
- łyżki do opon
- zapasowy hak przerzutki
- nietypowe narzędzia do waszych rowerów

 Na miejscu jest kilka dobrych (i niedrogich) serwisów i sklepów rowerowych, więc w razie większej awarii można tam bez problemu naprawić nawet poważne usterki. 

POWRÓT
Zwykle wyjeżdżamy z Finale w sobotę rano (jest też możliwość wyjechania po południu, wtedy można jeszcze zaliczyć dodatkowy dzień jazdy - do ustalenia z grupą na miejscu). Wyjątkiem jest ostatni turnus, kiedy wyjedziemy w piątek wieczorem 14.04 i przyjeżdżamy do Polski w sobotę (w niedzielę 16.04 jest Wielkanoc).
Godziny dojazdu do poszczególnych miast są następujące:
Wrocław 6.00
Łódź 9.00
Warszawa 11.00  

 CENA ZAWIERA:
- przejazd na trasie Warszawa - Finale Ligure - Warszawa
- transport roweru i bagażu
- transport busem do tras
- zakwaterowanie w apartamencie
- wyżywienie (śniadania)
- szkolenie z techniki jazdy  

 Zapraszamy na tydzień jazdy w słońcu po najlepszych trasach enduro w Europie!!!