Madera (POR)

MADERA (PORTUGALIA)
Termin: koniec listopada/początek grudnia - do ustalenia
Typ obozu: Enduro
Cena: 1700pln

13517601_1107076372683266_1952161905926569684_o

Madera to portugalska wyspa na oceanie Atlantyckim około 500km na zachód od Maroko. Oferuje niesamowite widoki i duży wybór tras enduro o różnej trudności. Stolicą Madery jest Funchal, miasto położone na południu wyspy. Z Funchal jest dogodny dojazd praktycznie w każde miejsce na Maderze. Będziemy jeździć w okolicach Pico de Areiro, Prazeres, Machico, Fanal, Porto da Cruz. Trasy to zarówno ścieżki naturalne jak i przygotowane trasy rowerowe. Infrastruktura rowerowa z roku na rok staje się coraz lepsza, o czym świadczy fakt, że w maju 2017 odbędzie się tu runda Enduro World Series. Klimat Madery sprawia, że jeździć można tam cały rok!
Madera oferuje nie tylko niezapomniane widoki i świetne trasy, ale też wspaniała kuchnię - ryby i owoce morza oraz lokalną wołowinę.

Zakwaterowani będziemy w hotelu w centrum Funchal (pokoje 2 i 3 osobowe). Do naszej dyspozycji będzie również garaż, gdzie będziemy przechowywać rowery.

Do tras będziemy dojeżdżać wynajętym busem, co pozwoli bez problemu dostać się do  szlaków w różnych częściach wyspy. 

POZIOM TRAS
Trasy na Maderze są dość wymagające i strome. To sprawia, że największą radość będą z nich czerpali zaawansowani i średnio zaawansowani riderzy. Dodatkowym utrudnieniem jest spora wilgoć, zwłaszcza na północnej stronie wyspy - powoduje to, że trasy bywają śliskie. Charakter tras to w większości naturalne ścieżki typy singletrack, z elementami sztucznymi takimi jak hopki czy bandy

mad_combo

ŚWIADCZENIA
- zakwaterowanie w hotelu
- śniadania
- dowóz do tras busem

Cena nie zawiera opłaty za bilet lotniczy i ewentualnej opłaty za transport roweru (koszt około 1000-1300pln). Posiłków (oprócz śniadania) - cena 5-10 euro w zależnosći od standardu restauracji.

Zobaczcie filmik z naszego tripa na Maderę w lutym 2015!