FAQ

Tu znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania. Zanim wyślecie do nas maila z zapytaniem, uważnie przejrzyjcie tą sekcję. Może tu znajdziecie odpowiedź która rozwieje wasze wątpliwości.

     Chciałbym się zapisać na obóz. Jak mam to zrobić?
W menu głównym w dziale ZAPISY znajduje się formularz zgłoszeniowy. Tam wpisujemy podstawowe informacje o sobie oraz wybieramy obóz jaki nas interesuje (należy  podać datę i miejsce obozu) Po uzupełnienu formularza klikamy ikonkę WYŚLIJ. My po optrzymaniu zgłoszenia odeślemy maila zwrotnego z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do przelewu zaliczki.

      Wysłałem zgłoszenie i otrzymałem potwierdzenie. Kiedy dowiem się szczegółow o obozie?
Szczegółowe informacje przeważnie wysyłamy na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem danego obozu. Będą tam podane godziny rozpoczęcia i zakończenia obozu, dokładny adres placówki, godzinowy plan dnia itp. 

     Ile lat mają uczestnicy obozów?
Na obozy krajowe w górach przyjmujemy uczestników w przedziale wiekowym 12-18. Trzon grupy to 14-16 lat. Zdarza się, że przyjmujemy też młodszych uczestników (po wcześniejszej rozmowie z rodzicami lub na obozy specjalnie przygotowane dla najmłodszych zjazdowców). Szkolenia weekendowe i wyjazdy zagraniczne (w szczególności te organizowane poza sezonem wakacyjnym np. Finale Ligure) są dedykowane dorosłym amatorom ekstremalnej jazdy. Na wyjazdy zagraniczne, szczególnie jeśli chodzi o Enduro, zwykle jeżdżą osoby w wieku 30+, ale oczywiście są wyjątki od tej reguły.

     Mam 18 lat i więcej, czy mogę wziąć udział w obozie?
My uważamy, że szkolić się można w każdym wieku, więc nie stawiamy warunków. Osoba pełnoletnia może brać udział w obozie, jedyną różnicą jest to, że nie jest zakwaterowana wspólnie z młodzieżą (przeważnie zakwaterowanie z kadrą lub osobnym pokoju)

     Czy istnieje możliwość zajęć indywidualnych?
Tak. Na życzenie klienta, jesteśmy w stanie zorganizować indywidualne zajęcia szkoleniowe ustalając dogodne miejsce i czas. 

     Jaki rower powinienem mieć, aby wziąć udział w obozie?
Przede wszystkim sprawny. Nie musi być to maszyna zjazdowa z najwyższej półki, ale musi mieć sprawne hamulce i dobre opony. Sporo uczestników przyjeżdża na rowerach typu hardtail i nie jest to żaden problem o ile rower jest odpowiednio przygotowany. Przed wyjazdem warto odwiedzić dobry serwis i poinformować, że rower jedzie na tydzień intensywnej jazdy w górach.

     Co będzie jak mój rower popsuje się na obozie?
Postaramy się go naprawić na miejscu. Jeśli będzie to niemożliwe, zabierzemy rower do profesjonalnego serwisu lub zamówimy cześci ze sklepu internetowego i naprawimy go sami. Na czas kiedy twój rower nie nadaje się do jazdy, będziesz mógł skorzystać z zastępczego roweru obozowego (o ile będzie dostępny). Poza tym na każdym obozie dysponujemy częściami zapasowymi (obręcze, koła, dampery, opony, dętki, przerzutki, klocki hamulcowe, tarcze), więc większość usterek jesteśmy w stanie usunąć na miejscu. Czasem może to być dodatkowo płatna opcja, czasem po prostu pożyczymy ci daną część na czas wyjazdu.

     Chciałbym otrzymać fakturę za obóz. Czy jest taka możliwość?
Na życzenie klienta wystawiamy fakturę vat marża oraz inne dokumenty wymagane do otrzymanie dofinansowania z zakładu pracy rodzica (zaświadczenie o udziale w obozie). Faktury wystawiane są z datą ostatniego dnia obozu.

    Co należy zabrać ze sobą na obóz?
Spędzicie tydzień w górach, w różnych warunkach pogodowych, więc warto dobrze zopatrzyć się w odpowiednią odzież do jazdy.

My proponujemy minimum następujący zestaw ubrań:
- długie spodnie x1
- krótkie spodnie x1
- koszulka na rower x2
- rękawiczki na rower x1
- komplet ochraniaczy (łokcie, kolana, tułów, kark - im więcej tym lepiej)
- kask full face
- gogle
- buty na rower x2
- kurtka przeciwdeszczowa

 Sprzęt:
- zapasowy hak przerzutki (z doświadczenia wiemy, że ciężko od ręki dostać hak w sklepie)
- zapasowe dętki 2szt
- zapasowe klocki hamulcowe
- nietypowe narzędzia do waszego roweru (my mamy większość specjalistycznych narzędzi, ale czasem w waszych rowerach są różne patenty np. nietypowe gniazdo do odkręcania osi - w takim wypadku warto się zaopatrzyć w takie narzędzie, żeby nie okazało się na obozie, że nie da się wykręcić koła.